Tradycyjnie już w na przełomie roku wybraliśmy się na rekolekcje sylwestrowe. Tym razem odwiedziliśmy imbramowickie siostry norbertanki i Sanktuarium Męki Pańskiej.

Więcej możecie poczytać o nich tutaj:

http://www.imbramowice.norbertanki.org/

    Nie zabrakło zwiedzania najciekawszych miejsc z najbliższej okolicy zakonu, wspólnej modlitwy, indywidualnych nocnych adoracji Pana Jezusa i radosnego bycia razem. Dzięki konferencjom Ojca Cypriana zgłębialiśmy temat pragnień. Gorąco polecamy książkę „Jak nakarmić pragnienia”, która była inspiracją dla naszego Pasterza.


    Kolejny raz realizowaliśmy specjalny program rekolekcyjny dla dzieci. Mogliśmy zobaczyć, jak pięknie rozwijają się duchowo najmłodsi członkowie wspólnoty. Często to oni modlili się na głos, wypowiadając zadziwiające nas prośby i wyrażając Bogu wdzięczność. Momentami mieliśmy wrażenie, że to dzieci prowadzą rekolekcje.  


    Noc sylwestrową rozpoczęliśmy od nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego, podczas którego podsumowaliśmy rok 2017. Po modlitwie ze śpiewem na ustach udaliśmy się na uroczystą kolację. Później weszliśmy w czas tańców uwielbienia. Serca milusińskich skradł taniec-skradaniec. Przy akompaniamencie niemałej orkiestry śpiewaliśmy również kolędy. Dzieci przygotowały dla nas także zabawy sprzed ery smartfonów. Nie wiem, kto bawił się lepiej – ci mali, czy ci duzi. Konferansjerzy wieczoru przeprowadzili quiz wiedzy o wydarzeniach wspólnotowych minionego roku. O północy uczestniczyliśmy w Eucharystii, a po niej łamaliśmy się opłatkiem i składaliśmy sobie życzenia.


    Ostatniego dnia pobytu w Imbramowicach wspólnie dzieliliśmy się refleksjami, radościami i trudnościami, które towarzyszyły nam na podczas kilkudniowych rekolekcji.


***


    Kiedy pisze relacje z naszych wyjazdów zawsze mam poczucie, że nie oddaję nawet 1% bogactwa tego czasu. Przeżyjcie z nami kolejny wyjazd. Myślę, że zrozumiecie sami mój dylemat…