Szóstego maja piękno majowej przyrody zainspirowało Wspólnotę do kontynuacji niedzielnego świętowania w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Przeniósłszy agapę na łono natury, zorganizowaliśmy swobodny piknik. W tym czasie dzieci zapoznały się z różnymi wizerunkami Matki Bożej, a następnie skonstruowały i ozdobiły własne kapliczki maryjne.


Głównym punktem programu był wspólny spacer po ogrodzie, obejmujący tajemniczą wyprawę najmłodszych w poszukiwaniu kolejnych wizerunków Maryi. Po drodze dzieci otrzymywały rozmaite atrybuty, które miały pomóc im odgadnąć okoliczności kolejnych objawień maryjnych i lepiej je zrozumieć. I tak pastuszkowie (m.in. Karolinka, Gabrysia, Mateusz) odnaleźli na łące Matkę Bożą z Fatimy, Juan Diego w meksykańskim kapeluszu (Tymek) napotkał w wąwozie Matkę Bożą z Guadalupe, a przy grocie, która przypominała miejsce objawienia Maryi w Lourdes, z Matką Bożą rozmawiała również Bernadetta Soubirous (Dominika).

Młodsza grupa poznała historię wymienianych miejsc, starsza pogłębiła swoje wiadomości. Wszystkie dzieci wysłuchały fragmentów objawień maryjnych, otrzymały od Maryi drobne prezenty i podzieliły się tym, jak same modlą się na różańcu. Podczas całej wyprawy dzieciom i dorosłym fachowych wskazówek z zakresu botaniki udzielał Piotr, proponując m.in. ćwiczenia z oznaczania roślin.

Oficjalną część spotkania zakończył wspólny śpiew Litanii loretańskiej na malowniczym wzniesieniu (tym razem majowa kapliczka okazała się „przenośna” – dzieci dzielnie trzymały wizerunki Maryi).