Rekolekcje zostały przygotowane przez naszą wspólnotę głównie dla studentów. Spotkaniom towarzyszyły słowa z ewangelii św. Jana – „Światłość w ciemności świeci” (J 1, 5a). W dniach od 8 do 10 grudnia 2010 roku, w Collegium Jana Pawła II na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, odbyły się adwentowe spotkania z Janem Budziaszkiem.
Rekolekcje zostały przygotowane przez naszą wspólnotę głównie dla studentów. Spotkaniom towarzyszyły słowa z ewangelii św. Jana – „Światłość w ciemności świeci” (J 1, 5a).

Tematem przewodnim spotkań były poszczególne tajemnice różańca świętego. Jan Budziaszek – perkusista zespołu Skaldowie podzielił się ze studentami świadectwem ze swojego życia. Mówił o tym, jak Maryja poprzez codzienne odmawianie różańca działa w jego życiu. Zaznaczył, że różaniec jest tajemnicą życiowego sukcesu. Każde cierpienie jakie otrzymuje człowiek jest z dopustu Bożego i dane jest w bardzo konkretnym celu. Należy Bogu dziękować za krzyż, ponieważ otrzymują go tylko wybrańcy. Jezusa warto szukać w każdym cierpiącym człowieku, zwłaszcza w tych, którym ciężko jest dźwigać własne krzyże.

Poniżej przedstawiamy dźwiękową relację z rekolekcji z Janem Budziaszkiem, która został wyemitowana w Akademickim Radiu Centrum.