Rekolekcje sylwestrowe w dniach 28.12.2018-1.01.2019 Wspólnota spędziła w Rzeszowie w Domu Rekolekcyjnym bł. Karoliny Kózkówny.

To już nasza druga wizyta w tym miejscu. Tym razem przyświecało nam hasło: Najlepsza cząstka.

Kazało się nam ono zatrzymać na chwilę i zastanowić: Co tak naprawdę liczy się w naszym życiu?

Czy podobnie jak Marta pośród codziennej krzątaniny nie zapomnieliśmy o Jezusie?

Czytaj więcej...

Św. Antoni – patron tego, co warto odnaleźć!

W niedzielę 29/07 diakonia adoracji Najświętszego Sakramentu oraz diakonia tańca nawiedziły bazylikę św. Antoniego w Radecznicy. Był to czas wspólnej modlitwy, odkrywania tego szczególnego miejsca i budowania relacji. Poprzez wstawiennictwo św. Antoniego przedstawiliśmy Bogu nie tylko nasze własne intencje, ale również intencje naszej Wspólnoty.

Czytaj więcej...

Szóstego maja piękno majowej przyrody zainspirowało Wspólnotę do kontynuacji niedzielnego świętowania w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Przeniósłszy agapę na łono natury, zorganizowaliśmy swobodny piknik. W tym czasie dzieci zapoznały się z różnymi wizerunkami Matki Bożej, a następnie skonstruowały i ozdobiły własne kapliczki maryjne.

Czytaj więcej...

W Credo głośno wyznajemy, że wierzymy w świętych obcowanie. Z tej właśnie wiary narodził się nasz wspólnotowy zwyczaj, aby w ramach świętowania Uroczystości Wszystkich Świętych pozwolić świętym wybrać sobie podopiecznych na najbliższy rok. Brzmi enigmatycznie?

Po uroczystej Eucharystii 5 listopada na agapie odśpiewaliśmy Litanię do Wszystkich Świętych i podchodząc do ikony Eleusy, losowaliśmy wcześniej przygotowaną kartkę z krótkimi informacjami o konkretnym świętym. Ufamy, że przez zgłębianie wiedzy o życiu i charyzmatach wylosowanego patrona oraz budowaniu codziennej relacji z nim będziemy mogli szukać odpowiedzi na pytanie: jak ja dziś mam budować moją świętość? Nieodłącznym elementem – miejmy nadzieję nie tylko rocznej przyjaźni – jest prośba o modlitwę za przyczyną i wstawiennictwem świętego.

Czytaj więcej...

W niedzielę 18 czerwca 2017 r., jak co roku, udaliśmy się na spływ kajakowy na rzekę Wieprz. Choć pogoda poprzedniego dnia była niesprzyjająca, nie zrezygnowaliśmy z tego zamiaru, aby dopełnić tradycji i wybrać się w to piękne miejsce na łono natury. Decyzja była strzałem w dziesiątkę, gdyż niedziela okazała się ciepłym i słonecznym dniem. Równie odważne do wyjazdu na kajaki były najmłodsze dzieci z naszej Wspólnoty. Mateuszek i Karolinka z pomocą rodziców dzielnie towarzyszyły nam w tym sportowym wydarzeniu.

Czytaj więcej...

W dniach 10 - 11 listopada 2015 r. Wspólnota Najświętszego Imienia Jezus uczestniczyła w dniach skupienia w Łabuniach u Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi. Już trzeci rok z rzędu gromadzimy się w święto Odzyskania Niepodległości. Bardzo ważna jest również niepodległość duchowa, wolność serca, które jest kluczowa do życia w pełni. Był to czas pięknego bycia razem we wspólnocie, ale również na osobności z Jezusem – poprzez Adorację Jezusa Eucharystycznego nocną. Odbywały się również ciekawe ćwiczenia wywiadów z osobami biorącymi udział w musicalu. Słowem przewodnim na ten czas był cytat z Flm 20 „ Tak, bracie, niech ja przez ciebie doznam radości w Panu: pokrzep moje serce w Chrystusie”.
Czytaj więcej...