W niedzielę 18 czerwca 2017 r., jak co roku, udaliśmy się na spływ kajakowy na rzekę Wieprz. Choć pogoda poprzedniego dnia była niesprzyjająca, nie zrezygnowaliśmy z tego zamiaru, aby dopełnić tradycji i wybrać się w to piękne miejsce na łono natury. Decyzja była strzałem w dziesiątkę, gdyż niedziela okazała się ciepłym i słonecznym dniem. Równie odważne do wyjazdu na kajaki były najmłodsze dzieci z naszej Wspólnoty. Mateuszek i Karolinka z pomocą rodziców dzielnie towarzyszyły nam w tym sportowym wydarzeniu.

Ciekawa do przepłynięcia trasa była i tym razem urozmaicona w różne trudności i wymagała ciągłego zaangażowania. Wysiłek wiosłowania był od razu wynagradzany przez przepiękne widoki wzdłuż rzeki. Naturalny krajobraz w swojej prostocie był urzekający.

W czasie postoju dołączył do nas Ojciec Cyprian, aby przewodniczyć Eucharystii i wygłosić do nas Słowo Boże. Posileni na duchu zajęliśmy się następnie ucztą dla ciała. Po smacznym obiedzie i deserze wyruszyliśmy w dalszą trasę. Wspólnotowy wyjazd na kajaki to był błogosławiony niedzielny czas, który jak co roku jest już wpisany w kalendarz naszej Wspólnoty.