Lubicie wspominać? My lubimy. 

Zapraszamy Was do zapoznania się z fotorelacją z ostatniego musicalu. 

Kasiu, Sylwio, Wiesławie - za Waszą pomoc w tworzeniu relacji - serdecznie Bóg zapłać!

 

PIĘKNO ZBAWI ŚWIAT!

11 grudnia 2018 r. Musical „Życie Maryi” po raz kolejny został wystawiony w Lublinie. I tym razem widownia w amfiteatrze na Poczekajce była zapełniona po brzegi. Warto podkreślić, że nie brakowało na nim także gości spoza Lublina. Wszyscy w napięciu czekali na odsłonięcie kurtyny.              

Jak tylko światła zgasły i zabrzmiała charakterystyczna melodia wygrywana na skrzypcach, publiczność zamilkła. Cofnęliśmy się o dwa tysiące lat wstecz i mogliśmy przeżywać razem z Maryją jej spotkanie z Archaniołem Gabrielem, narodziny Syna Bożego, pierwszy cud w Kanie Galilejskiej, drogę krzyżową, śmierć Jezusa i Jego chwalebne powstanie z martwych.

Niezwykle emocjonującym wydarzeniem okazało się wspólne odmówienie Modlitwy Pańskiej. To było coś niezwykłego, gdy tyle osób w jednym miejscu modliło się do Ojca w niebie. Moment Męki Pańskiej wycisnął wiele łez, a przechadzanie się Zmartwychwstałego Pana pośród publiczności spowodowało wielką radość, zwłaszcza wśród najmłodszych.

Kiedy kurtyna opadła w dół, zewsząd rozległy się gromkie brawa. Jednakże aktorzy nie przypisywali sobie tego sukcesu, lecz Matce Bożej z Guadalupe, której to na oczach wszystkich oddali pokłon. Po tym wzruszającym geście Pasterz naszej Wspólnoty zaanimował krótką modlitwę i wraz z pozostałymi kapłanami obecnymi na musicalu udzielił błogosławieństwa ludziom tam zebranym.

Na sam koniec uczestnicy spektaklu przygotowali publiczności małą niespodziankę w postaci wspólnego śpiewu i tańca. Osoby wychodzące z amfiteatru wyniosły ze sobą nie tylko miłe wspomnienia, ale przede wszystkim poczucie obcowania z prawdziwą sztuką. To była istna uczta dla duszy.

Fiodor Dostojewskich miał rację twierdząc, iż „piękno zbawi świat”. Tego dnia mogliśmy się o tym przekonać. Spektakl obfitował bowiem w wiele momentów, które wzruszały i wbudzały zachwyt. Przepiękna muzyka, śpiew, taniec, stroje i choreografia wprawiły w zdumienie każdego obecnego tam widza i mamy nadzieję, że przemieniły niejedno ludzkie serce.

 

Sylwia