Tegoroczne rekolekcje wakacyjne nasza Wspólnota przeżywała w Domu Pielgrzyma w urokliwym Kodniu. Tematem, który podjęliśmy w tym czasie było: „Miłość. Dar czy poświęcenie.” Mogliśmy zarówno zasłuchać się w pełnych mocy, światła Ducha Świętego, pouczających i dających do myślenia konferencjach i kazaniach Ojca Andrzeja, ale także realizować ten temat na co dzień, wśród Braci i Sióstr we Wspólnocie, służąc sobie pomocą, wsparciem, dobrym słowem czy chwilą wspólnej rozmowy.

Na terenie ośrodka znajdowała się kaplica, w której były codzienne rodzinne modlitwy różańcowe, Eucharystie, adoracje czy uwielbienia.

Dzieci miały wspaniale zorganizowany czas dzięki Ciociom i Wujkowi, zarówno ten dla ciała jak i dla ducha, co zaowocowało na koniec przepięknym występem.


Pierwszy dzień rozpoczęliśmy wieczorną integracją.
Do dziś nie wiemy, czy lepiej bawiły się dzieci czy dorośli.

Dzięki świetnej organizacji mieliśmy możliwość wybrać się na kajaki. Mimo zapowiadającego się deszczu, pogoda dopisała, był nie tylko spływ, ale także i kąpiele w rzece. Ten dzień zakończyliśmy wspólną kolacją przy ognisku.

Następnego dnia odwiedziliśmy Pratulin, w którym Wspólnota przeżywała sylwestrowe rekolekcje. Tam odprawiliśmy
drogę krzyżową, na którą przygotowaliśmy swoje własne rozważania poszczególnych stacji.
Dzięki uprzejmości księdza Jacka, mogliśmy usłyszeć historię Pratulina, Męczenników Podlaskich, zwiedzić zabytkowy kościół i zobaczyć krzyż, z którym wspomni
eni męczennicy bronili swojej świątyni i polegli za wiarę.

W przedostatni dzień rekolekcji, w sobotę, mieliśmy wspaniałą możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, następnie na placu Domu Pielgrzyma zatańczyliśmy wspólnie poloneza i zakończyliśmy tę uroczystość biesiadą weselną, z tańcami, zabawami, uśmiechami na ustach i wdzięcznymi sercami.

Niedziela owocowała w świadectwa, dzieliliśmy się swoimi przeżyciami i dziękowaliśmy wzajemnie.
Jesteśmy przepełnieni wdzięcznością za ten święty czas rekolekcji, dziękujemy Bogu za wszelkie łaski, którymi nas obdarzył i otwieramy nasze serca na owoce, które jeszcze przed nami.

Z Bogiem!


Iwona Kownacka - Kulpa

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Polecamy

Sample image
Czytania na każdy dzień
http://mateusz.pl/czytania
Sample image
Wspólnota Guadalupe
http://www.guadalupe.com.pl