Pierwszy raz od kilkunastu lat w okresie między Świętem Świętej Rodziny a Uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki nie wyjechaliśmy z Lublina na rekolekcje sylwestrowe… Do ostatniej niemal chwili tlił się płomień nadziei, że uda się nam dopełnić wspólnotowej tradycji… Cóż, okoliczności zewnętrzne ćwiczyły nas w akceptacji tego, czego nie możemy zmienić. 

Czytaj więcej...

Chwała Panu i Maryi za kolejny już musical, który wspólnie ze Wspólnotą Guadalupe i zaproszonymi muzykami zagraliśmy 7/09 w Częstochowie na Jasnej Górze.
Wspólna modlitwa w podróży, rozmowy i dzielenie czasu przygotowań pozwalają na zaciśnięcie więzi nie tylko we Wspólnocie IHS, ale również pomiędzy Wspólnotami i muzykami.
Bardzo szczególny występ u naszej Mamy na Jasnej Górze po raz kolejny potwierdził, że wszelkie przeciwności, trudy i zmęczenie nie okazują się daremne w obliczu tego pięknego dzieła ewangelizacyjnego!

Czytaj więcej...

Wspólne przeżywanie rekolekcji wakacyjnych to prawdziwa tradycja naszej Wspólnoty! Tym razem czas ten spędziliśmy w Centrum Pojednania La Salette w Dębowcu. Piękny ogród i tereny zielone wokół domu rekolekcyjnego i bazyliki sprzyjały modlitwie i rozważaniom Słowa, a jednocześnie były miejscem zabaw i wytchnienia dla najmłodszych uczestników rekolekcji.
Sycąca dawka modlitwy i konferencji dopełniona zabawą z dziećmi, ćwiczeniami, i tańcami biblijnymi pozwoliła na zaciśnięcie relacji nie tylko z Bogiem, ale również ze sobą nawzajem.

Czytaj więcej...