W pierwszą niedzielę lutego w Parafii Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie swoją pierwszą Profesję Zakonną złożyła wieloletnia członkini naszej Wspólnoty, Anna Maria Machno. Oprócz niej tego zaszczytu dostąpiła także s. Zuzanna Klara Popek. To podniosłe wydarzenie zgromadziło na Poczekajce wielu gości, wśród których znaleźli się także przedstawiciele Wspólnoty Najświętszego Imienia Jezus.

Eucharystii przewodniczył bp Artur Miziński. W uroczystym orszaku do ołtarza Pańskiego towarzyszyło mu kilkunastu kapłanów i kleryków. W homilii ksiądz biskup określił powołanie do życia konsekrowanego mianem wąskiej ścieżki, którą wybierają nieliczni. Przypomniał nam, że choć takie życie nie jest usłane różami, przynosi piękne owoce.

Podczas Mszy Świętej. Anna i Zuzanna złożyły na ręce Wikarii Generalnej trzy śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. To był dla wielu bardzo wzruszający moment. Na twarzy naszej Ani malował się uśmiech, a w oczach tańczyły dobrze nam znane radosne ogniki. Tak się dzieje, gdy się mówi Bogu swoje „fiat”...

Po tak uroczyście celebrowanej Eucharystii przyszedł moment na życzenia i pamiątkowe zdjęcia. Cała nasza delegacja została zaproszona na mały poczęstunek. Była to doskonała okazja do rozmowy już z siostrą Anną, która w niedługim czasie ma opuścić Lublin. Podczas świętowania siostry kapucynki przygotowały krótkie przedstawienie związane z historią powstania swojego zgromadzenia. Spotkało się ono z ogromnym entuzjazmem publiczności. Niedługo potem wszyscy obecni zostali poczęstowani kawałkiem tortu, a nowym siostrom zakonnym zaśpiewano piękną pieśń. Świętowanie tego dnia dobiegało końca.

Naszej Ani życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki Matki Przenajświętszej. Niech dobry Bóg strzeże jej kroków i umacnia w obranej drodze ku świętości.